ANASAYFA
BİZDEN HABERLER
SURİYELİ İŞ İNSANLARINA TÜRKİYE’DEKİ FIRSATLAR SUNULDU

İsra Holding yöneticileri, Suriyeli Uluslararası İş Adamları Derneği (SİBA) organizatörlüğünde MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleşen iş zirvesinde 600’ü aşkın yatırımcı ile bir araya geldi. 15 alt şirketi ile beraber inşaattan enerjiye, taahhütten hizmet sektörüne kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren İsra Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı, Türkiye yatırımları 2 milyar dolara yaklaşan Suriyeli iş insanlarına İsra Holding faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye’nin ekonomik gelişimini ve yatırım fırsatlarını anlattı.

MÜSİAD’ın Genel Merkezinde Suriyeli Uluslararası İş Adamları Derneği (SİBA) tarafından organize edilen iş zirvesinin ana sponsoru olan İsra Holding, Türkiye’deki yatırım avantajlarını katılımcılara anlatma fırsatı buldu.

Gayrimenkul geliştirme, taahhüt – inşaat ve enerji başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini belirten İsra Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı, “Suriyeli iş insanlarımız ve onların kıymetli temsilcilerine İsra Holding olarak yaptığımız yatırımları ve Türkiye’nin yatırım potansiyelini anlatma fırsatı bulduk. Holdingimizim bünyesinde faaliyet gösteren İsra Group A.Ş. ve V Mall A.Ş. tarafından Başakşehir’de yakın zamanda bünyemize kattığımız yaklaşık 100 milyon TL yatırımımızdan bahsettik. V” markalı projelerimiz; V Orman Resort, V Kampüs, V Şehir’den sonra alışveriş merkezi noktasında V Mall’ı da eklediğimizi Suriyeli dostlarımıza anlattık. V Mall’ı Başakşehir bölgesinin en büyük kapsamlı Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak planladığımızı, projenin Başakşehir bölgesine değer kazandırırken çevredeki tüm gayrimenkuller için de önemli bir katma değer oluşturduğunu ifade ettik. AVM projesini önemsiyoruz. Çünkü Yurt dışı yatırımcısının büyük oranda AVM sektörüne yatırım yaptığını görüyoruz. AVM noktasında şu an yurt dışı yatırımcı oranı yüzde 30 seviyelerinde. Araştırma sonuçlarına göre 2019 yılında AVM noktasında sektörün yatırım değeri 58 milyar dolar. Bu yatırımların 17 milyar dolardan fazlası başta Körfez bölgesinden olmak üzere yurt dışı yatırımcılar tarafından gerçekleştiği araştırmalara yansıyor. İsra Holding olarak yatırımlarımıza ağırlık verdiğimiz bu yılda Suriyeli dostlarımıza her türlü destek ve iş birliğine, yeni yatırımlarla kazan kazan noktasında katkı sunmaya hazır olduğumuzu anlattık. Yeni yatırım modelleri noktasında Suriyeli yatırımcılarımızın yakın ilgisi ile karşılaştık. Yeni ortaklık ve iş birliği çerçevesinde olumlu görüşmelerimiz oldu” dedi.

TÜM HABERLER
2020 İsra Holding. Tüm Hakları Saklıdır.
  • BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ
  • KULLANIM KOŞULLARI
  • KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
  • ONLİNE KATALOG